Dainų šventės 100-mečiui skirta programa „Per amžius“

Daugiau apie koncerto programą: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/pasvalys-per-amzius--dainu-sventes-100-meciui-skirta-programa-419336/

Dainų šventės 100-mečiui skirta programa! Jau šį trečiadienį, 18 val. Pasvalio kultūros centre.


Artėjant skambiausiam šimtmečio įvykiui, ansamblis „Lietuva“ kviečia pradėti švęsti su koncertine programa „Per amžius“. Nes per amžius keičiasi pasaulis, bet ne vertybės. Per amžius žaliuoja giria, o lapais skleidžiasi gyvybė – iš žmogaus į žmogų, iš atminties – į ateitį. Tradicija, kuri toliau mus vienija bei augina per amžius, o nenutrūkstama daina stiprina mus kaip bendruomenę. Dar iki būsimo renginio kviečiama prisiminti istoriją, prasidėjusią 1924-aisiais su pirma Dainų švente ir skaičiuojančią 100 metų.
Teatralizuotas koncertas „Per amžius“ – tarsi pažintinė įžanga į būsimą jubiliejinę šventę „Kad giria žaliuotų“. Vienas pagrindinių šventės dalyvių – ansamblis „Lietuva“ savo laiku sukūrė didžiąją dalį repertuaro. Čia dirbę vadovai, kompozitoriai, choreografai ir baletmeisteriai statė pagrindinius šokius ir sudarinėjo muzikines programas, kurias įvairūs kolektyvai atlieka iki šiol. Dainų šventės šimtmetis įkvėpė naujam muzikiniam projektui, kuris atsinaujinusio ansamblio žvilgsniu atskleis ilgametį tautinio repertuaro lobyną – J. Švedo, J. Lingio, V. Buterlevičiaus, L. Povilaičio ir kitų garsių „Lietuvos“ kūrėjų darbus.
2024-aisiais pasitikime jubiliejinę Dainų šventę kartu!

Skip to content