Pramogaukite

Kultūra

Pasvalio krašto muziejus

Kai nieko nežinai apie tau naują miestą, pažintį su juo geriausiai pradėti krašto muziejuje. Buvusio kino teatro „Svalia“ rekonstruotose patalpose 1998 m. savo veiklą pradėjo Pasvalio krašto muziejus. Pažinkite krašto istoriją, atraskite unikalių eksponatų! Pasivaikščiokite po „smetoninę“ turgaus aikštę! Keliaukite motociklu į Kaukazą su legendiniu keliautoju Antanu Poška! Susipažinkite su partizanais virtualios realybės bunkeryje! Nusileiskite 20 metrų į Žalsvojo šaltinio gelmę – patį giliausią urvą Lietuvoje!

Atsižvelgiant į šiuolaikinės muziejininkystės tendencijas, edukacija ir kultūrinė veikla tapo viena iš prioritetinių muziejaus funkcijų. Muziejus siūlo virš 30 edukacinių programų, organizuoja tematines ekskursijas, rengia konferencijas, seminarus, susitikimus su iškiliomis Lietuvos ir Pasvalio asmenybėmis. Muziejaus ekspozicinės erdvės puikiai tinkamos įvairiems kameriniams renginiams. Per metus muziejuje surengiama apie 30 parodų, kuriose eksponuojami Lietuvos ir užsienio menininkų – profesionalių dailininkų, tautodailininkų darbai.

Pradėk savo pažinimo kelionę nuo Pasvalio krašto muziejaus!

Skaityti daugiau decoration array
Kultūra

Pasvalio kultūros centras

Pasvalio kultūros centras suteikia galimybę kiekvienam gyventojui įsilieti į kūrybinę veiklą, skatina jaunimo iniciatyvas, užtikrina liaudies meno ir mėgėjų meno kolektyvų veiklą, naujų šiuolaikiškų mėgėjų meno formų atsiradimą, inovatyvių projektų įgyvendinimą, tenkina bendruomenės kultūrinius poreikius ir organizuoja profesionalaus meno sklaidą. Pasvalio kultūros centras turintis 14 skyrių visame rajone aptarnauja apie 22 tūkst. miesto ir rajono gyventojų.

Skaityti daugiau decoration array
Kultūra

Pasvalio kultūros centro Kino salė

Pasvalio kultūros centro Kino salėje įrengtos šiam žanrui pritaikytos kėdės bei kita infrastruktūra, neperiodiškai demonstruojami naujausi kino filmai, vyksta renginiai. Bilietus galima įsigyti TicketMarket.lt, Pasvalio kultūros centro kasoje bei likus 1 val. iki renginio. Salėje įrengtos 49 vietos.

Skaityti daugiau decoration array
Kultūra

Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka

Kultūros, švietimo ir informacijos įstaiga, teikianti platų paslaugų spektrą Pasvalio krašto bendruomenei, svečiams iš Lietuvos ir užsienio. Čia veikia tradiciniai abonementai ir skaityklos suaugusiems, vaikams, Informacinio centro interneto skaitykla. Erdvės pritaikytos individualių reikmių turintiems asmenims – prisidedama prie iniciatyvos „Biblioteka visiems“. Veikia Krašto kultūros dokumentavimo, tyrimų ir sklaidos centras, Krašto ir Meno galerijos, rašytojų erdvė – Jono Mikelinsko biblioteka ir interaktyvus Mariaus Katiliškio atminimo kambarys, moderni Garso ir vaizdo įrašų studija, Profesoriaus Algio Mickūno filosofijos centras. Taip pat – įvairios kūrybos studijos, laboratorijos ir klubai. Išvystytas mokymo ir mokymosi paslaugų tinklas. Nuolat tobulinama e.biblioteka pasvalia.lt – virtuali Pasvalio krašto kultūros paveldo informacijos sistema. Įkurtas Atviras jaunimo centras, Vaikų erdvė, Šeimos kambarys su žaisloteka, interaktyviais ir tradiciniais žaidimais, multisensorinis Kvapų ir ramybės kambarys.

Skaityti daugiau decoration array
Kultūra

Pasvalio muzikos mokykla

Mokykla įkurta 1959 metais ir sėkmingai gyvuoja daugiau nei 60 metų, ugdomi Pasvalio rajono vaikai nuo 5 iki 21 metų. Mokoma groti pianinu, akordeonu, smuiku, gitara, kanklėmis, klarnetu, saksofonu, variniais pučiamaisiais instrumentais, vargonais, mušamais muzikos instrumentais, mokoma dainuoti. Dailės programose mokiniai mokomi spalvinės raiškos pradmenų, tapybos, piešimo, keramikos, kompozicijos, dailėtyros bei animacijos. Mokykloje vidutiniškai ugdoma 280-290 mokinių.

Skaityti daugiau decoration array
Skip to content